| Supply Voltage | 12 V dc |
| DC Motor Type | Brushed Geared |
| Power Rating | 3 W |
| Output Speed | 22 rpm |
| Shaft Diameter | 4mm |
| Maximum Output Torque | 50 Ncm |
| Gearhead Type | Ovoid |
| Dimensions | 61.3 x 54.2 x 65.9 mm |
| Length | 61.3mm |
| Width | 54.2mm |
| Depth | 65.9mm |
| Core Construction | Iron Core |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.