| Supply Voltage | 12 → 24 V dc |
| DC Motor Type | Brushed Geared |
| Power Rating | 3 W |
| Output Speed | 5000 rpm |
| Maximum Output Torque | 7.7 mNm |
| Gearhead Type | Motor Only |
| Width | 32 Dia.mm |
| Series | 82860 |
| Standards Met | CE, cURus |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.