| Supply Voltage | 24 V dc |
| DC Motor Type | Brushless Geared |
| Power Rating | 10 W |
| Output Speed | 104 rpm |
| Shaft Diameter | 8mm |
| Maximum Output Torque | 1.2 Nm |
| Dimensions | 91.8 x 64.1 x 114.5 mm |
| Length | 91.8mm |
| Width | 64.1mm |
| Depth | 114.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.