| Supply Voltage | 12 → 48 V dc |
| DC Motor Type | Brushless Geared |
| Power Rating | 150W |
| Output Speed | 3050rpm |
| Shaft Diameter | 9.99mm |
| Maximum Output Torque | 10 Nm |
| Gearhead Type | Right Angle |
| Gear Ratio | 30 |
| Current Rating | 15A |
| Length | 214mm |
| Depth | 93mm |
| Series | Brushless Motor 802800 |
| Standards Met | CE, EC, EN55022 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.