| Supply Voltage | 12 V dc |
| DC Motor Type | Geared |
| Power Rating | 17 W |
| Output Speed | 20 rpm |
| Shaft Diameter | 6mm |
| Maximum Output Torque | 1.2 Nm |
| Gearhead Type | Spur |
| Dimensions | 85 x 64.1 x 126 mm |
| Length | 85mm |
| Width | 64.1mm |
| Depth | 126mm |
| Core Construction | Iron Core |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.