| Supply Voltage | 48 V dc |
| DC Motor Type | Brushless Geared |
| Power Rating | 110 W |
| Output Speed | 1000 rpm |
| Shaft Diameter | 15mm |
| Maximum Output Torque | 1.1 Nm |
| Gear Ratio | 4:1 |
| Dimensions | 143 x 45 x 81 mm |
| Current Rating | 3.2 A |
| Length | 143mm |
| Width | 45mm |
| Depth | 81mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.