| Supply Voltage | 24 V dc |
| DC Motor Type | Brushed |
| Power Rating | 3.88 W |
| Output Speed | 4300 rpm |
| Shaft Diameter | 2mm |
| Maximum Output Torque | 6.6 mNm |
| Dimensions | 22 (Dia.) x 32.3 mm |
| Current Rating | 250 mA |
| Length | 32.3mm |
| Series | 2224 |
| Core Construction | Metal |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.