| Supply Voltage | 24 V dc |
| DC Motor Type | Brushed |
| Power Rating | 45.7 W |
| Output Speed | 5110 rpm |
| Shaft Diameter | 4mm |
| Maximum Output Torque | 40 mNm |
| Dimensions | 26 (Dia.) x 69.4 mm |
| Current Rating | 1.2 A |
| Length | 69.4mm |
| Series | 2657 |
| Core Construction | Graphite |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.