| Supply Voltage | 24 V dc |
| DC Motor Type | Brushed |
| Power Rating | 85 W |
| Output Speed | 5150 rpm |
| Shaft Diameter | 5mm |
| Maximum Output Torque | 11 mNm |
| Dimensions | 32 (Dia.) x 94 mm |
| Current Rating | 3.5 A |
| Width | 32 (Dia.)mm |
| Depth | 94mm |
| Series | 3272 CR |
| Core Construction | Ironless |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.