| Supply Voltage | 24 V dc |
| DC Motor Type | Brushed Geared |
| Power Rating | 8 W |
| Output Speed | 5000 rpm |
| Shaft Diameter | 4mm |
| Maximum Output Torque | 30 Ncm |
| Gearhead Type | Spur |
| Gear Ratio | 102:1 |
| Dimensions | 22 (Dia.) x 65.7 mm |
| Length | 65.7mm |
| Width | 22mm |
| Series | 22E |
| Core Construction | Metal |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.