| Supply Voltage | 22.5 V dc |
| DC Motor Type | Brushed |
| Power Rating | 94 W |
| Output Speed | 3000 rpm |
| Shaft Diameter | 6mm |
| Maximum Output Torque | 30 Ncm |
| Dimensions | 120 (Dia.) x 37.7 mm |
| Current Rating | 6.9 A |
| Length | 37.7mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.