| Supply Voltage | 6 V dc |
| DC Motor Type | Brushed |
| Power Rating | 0.75 W |
| Output Speed | 13000 rpm |
| Shaft Diameter | 1mm |
| Maximum Output Torque | 0.784 mNm |
| Dimensions | 10 (Dia.) x 17 mm |
| Current Rating | 190 mA |
| Length | 17mm |
| Core Construction | Ironless |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.