| Supply Voltage | 12 V dc |
| DC Motor Type | Brushed |
| Power Rating | 10.4 W |
| Output Speed | 5260 RPM, 7140 RPM |
| Shaft Diameter | 2mm |
| Maximum Output Torque | 12.5 mNm |
| Dimensions | 22 (Dia.) x 32 mm |
| Current Rating | 810 mA |
| Length | 32mm |
| Width | 22mm |
| Series | DCX |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.