| Supply Voltage | 24 V dc |
| DC Motor Type | Brushed |
| Power Rating | 15 W |
| Output Speed | 5860 rpm |
| Shaft Diameter | 4mm |
| Maximum Output Torque | 3.67 Ncm |
| Dimensions | 32 (Dia.) x 61.5 mm |
| Length | 61.5mm |
| Core Construction | Ironless |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.