| Supply Voltage | 24 V dc |
| DC Motor Type | Brushed |
| Power Rating | 2 W |
| Output Speed | 13800 rpm |
| Shaft Diameter | 1.5mm |
| Maximum Output Torque | 2.1 mNm |
| Dimensions | 16 (Dia.) x 25.4 mm |
| Current Rating | 134 mA |
| Length | 25.4mm |
| Core Construction | Ironless |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.