| Supply Voltage | 18 V dc |
| DC Motor Type | Brushed |
| Power Rating | 5 W |
| Output Speed | 9970 rpm |
| Shaft Diameter | 2mm |
| Maximum Output Torque | 6.25 mNm |
| Dimensions | 22 (Dia.) x 31.9 mm |
| Current Rating | 374 mA |
| Length | 31.9mm |
| Core Construction | Ironless |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.