| Supply Voltage | 24 V dc |
| DC Motor Type | Brushed Geared |
| Power Rating | 102 W |
| Output Speed | 7710 rpm |
| Shaft Diameter | 4mm |
| Maximum Output Torque | 4 Nm |
| Gearhead Type | Planetary |
| Gear Ratio | 21:1 |
| Dimensions | 32 (Dia.) x 114.7 mm |
| Current Rating | 4.12 A |
| Length | 114.7mm |
| Width | 32mm |
| Series | DCX |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.