| Supply Voltage | 24 V dc |
| DC Motor Type | Brushed Geared |
| Power Rating | 7 W |
| Output Speed | 42 rpm |
| Maximum Output Torque | 60 Ncm |
| Gearhead Type | Spur |
| Current Rating | 390 mA |
| Width | 38 (Dia.)mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.