| Supply Voltage | 12 V dc |
| DC Motor Type | Brushless |
| Power Rating | 30 W |
| Output Speed | 4360 rpm |
| Shaft Diameter | 4mm |
| Maximum Output Torque | 54.3 mNm |
| Dimensions | 42.9 (Dia.) x 16.4 mm |
| Current Rating | 2 A |
| Length | 16.4mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.