| Supply Voltage | 12 V dc |
| DC Motor Type | Brushless |
| Power Rating | 5 W |
| Output Speed | 5210 rpm |
| Shaft Diameter | 2mm |
| Maximum Output Torque | 7.5 mNm |
| Dimensions | 20 (Dia.) x 21.4 mm |
| Current Rating | 648 mA |
| Length | 21.4mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.