| Supply Voltage | 24 V dc |
| DC Motor Type | Brushless |
| Power Rating | 50 W |
| Output Speed | 6700 rpm |
| Shaft Diameter | 4mm |
| Maximum Output Torque | 84.3 mNm |
| Dimensions | 42.8 (Dia.) x 21.3 mm |
| Current Rating | 2.36 A |
| Length | 21.3mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.