| Supply Voltage | 12 → 50 V dc |
| DC Motor Type | Brushless |
| Power Rating | 60 W |
| Output Speed | 12000 rpm |
| Maximum Output Torque | 5.4 Ncm |
| Dimensions | 120 x 33 x 53 mm |
| Length | 120mm |
| Width | 33mm |
| Depth | 53mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.