| Supply Voltage | 24 V dc |
| DC Motor Type | Brushless |
| Power Rating | 75 W |
| Output Speed | 6870 RPM, 7950 RPM |
| Shaft Diameter | 4mm |
| Maximum Output Torque | 107 mNm |
| Dimensions | 30 (Dia.) x 64 mm |
| Current Rating | 3.64 A |
| Length | 64mm |
| Width | 30mm |
| Series | DCX |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.