| Supply Voltage | 24 V dc |
| DC Motor Type | Brushed |
| Output Speed | 6500 rpm |
| Shaft Diameter | 2.3mm |
| Maximum Output Torque | 3.5 Ncm |
| Dimensions | 27.7 (Dia.) x 37.8 mm |
| Length | 37.8mm |
| Core Construction | Iron Core |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.