| Supply Voltage | 24 V dc |
| DC Motor Type | Geared |
| Output Speed | 80 rpm |
| Shaft Diameter | 8mm |
| Maximum Output Torque | 3.9 Nm |
| Gearhead Type | Spur |
| Length | 87.5mm |
| Width | 63.5mm |
| Depth | 96mm |
| Core Construction | Iron Core |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.