| Supply Voltage | 6 V dc |
| DC Motor Type | Brushed Geared |
| Output Speed | 7 rpm |
| Shaft Diameter | 4mm |
| Maximum Output Torque | 14 Ncm |
| Gearhead Type | Spur |
| Current Rating | 85 mA |
| Length | 46mm |
| Width | 27mm |
| Core Construction | Iron Core |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.