| Supply Voltage | 24 V dc |
| DC Motor Type | Geared |
| Output Speed | 578 rpm |
| Shaft Diameter | 3mm |
| Maximum Output Torque | 4.9 mNm |
| Gear Ratio | 10:1 |
| Dimensions | 22 (Dia.) x 65.9 mm |
| Current Rating | 40 mA |
| Width | 22 (Dia.)mm |
| Depth | 65.9mm |
| Series | LC22G |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.