| Supply Voltage | 24 V dc |
| DC Motor Type | Brushless |
| Output Speed | 120 rpm |
| Maximum Output Torque | 0.09 Nm |
| Dimensions | 64.8 mm x 56 mm |
| Current Rating | 600 mA Max |
| Length | 64.8mm |
| Width | 64.8mm |
| Depth | 21.5mm |
| Series | iBLDC |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.