| Supply Voltage | 6 V dc |
| DC Motor Type | Brushed Geared |
| Power Rating | 2.1 W |
| Output Speed | 60 rpm |
| Shaft Diameter | 4mm |
| Maximum Output Torque | 125 mNm |
| Gearhead Type | Spur |
| Dimensions | 41 x 39 x 75.5 mm |
| Current Rating | 360 mA |
| Length | 41mm |
| Width | 39mm |
| Depth | 75.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.