| Supply Voltage | 12 V dc |
| DC Motor Type | Geared |
| Power Rating | 5 W |
| Output Speed | 60 rpm |
| Shaft Diameter | 4mm |
| Maximum Output Torque | 30 Ncm |
| Gearhead Type | Spur |
| Dimensions | 39 x 54 x 80.6 mm |
| Length | 39mm |
| Width | 54mm |
| Depth | 80.6mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.