| Supply Voltage | 32 V dc |
| DC Motor Type | Brushed |
| Power Rating | 103 W |
| Output Speed | 5850 rpm |
| Shaft Diameter | 5mm |
| Maximum Output Torque | 109 mNm |
| Dimensions | 35 (Dia.) x 75.1 mm |
| Current Rating | 80 mA |
| Length | 75.1mm |
| Width | 35mm |
| Core Construction | Ironless |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.