| Supply Voltage | 24 V dc |
| DC Motor Type | Brushed |
| Power Rating | 24 W |
| Output Speed | 10320 rpm |
| Shaft Diameter | 3mm |
| Maximum Output Torque | 30 mNm |
| Dimensions | 25 (Dia.) x 61.5 mm |
| Current Rating | 1.45 A |
| Length | 61.5mm |
| Width | 25mm |
| Core Construction | Ironless |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.