| Supply Voltage | 6 V dc |
| DC Motor Type | Brushed |
| Power Rating | 3.8 W |
| Output Speed | 5600 rpm |
| Shaft Diameter | 2mm |
| Maximum Output Torque | 8.4 mNm |
| Dimensions | 22 (Dia.) x 32 mm |
| Current Rating | 830 mA |
| Length | 32mm |
| Core Construction | Ironless |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.