| Supply Voltage | 12 V dc |
| DC Motor Type | Brushed Geared |
| Power Rating | 0.39 W |
| Output Speed | 14 rpm |
| Shaft Diameter | 3mm |
| Maximum Output Torque | 20 Ncm |
| Gearhead Type | Spur |
| Current Rating | 85 mA |
| Width | 16 (Dia.)mm |
| Series | 941D |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.