| Supply Voltage | 24 V dc |
| DC Motor Type | Brushless |
| Output Speed | 4000 rpm |
| Shaft Diameter | 5mm |
| Maximum Output Torque | 0.19 Nm |
| Dimensions | 41 x 42 x 42 mm |
| Current Rating | 1.79 A |
| Length | 41mm |
| Width | 42mm |
| Depth | 42mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.