| Supply Voltage | 24 V dc |
| DC Motor Type | Brushless |
| Output Speed | 5260 rpm |
| Shaft Diameter | 4mm |
| Maximum Output Torque | 0.25 Nm |
| Dimensions | 42.8 (Dia.) x 42.2 mm |
| Current Rating | 7 A |
| Length | 42.2mm |
| Width | 42.8mm |
| Standards Met | CE, RoHS Compliant |
| Core Construction | Permanent Magnet |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.