| Supply Voltage | 3 → 7.2 V dc |
| DC Motor Type | Geared |
| Power Rating | 24.6 W |
| Output Speed | 22356 rpm |
| Shaft Diameter | 2.3mm |
| Maximum Output Torque | 107.3 gcm |
| Dimensions | 27.7 (Dia.) x 38 mm |
| Current Rating | 5.25 A |
| Length | 38mm |
| Core Construction | Iron Core |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.