| Gear Ratio | 30:1 |
| Gearbox Type | Spur |
| Maximum Output Torque | 3.82 Nm |
| Shaft Diameter | 10mm |
| Overall Length | 80mm |
| Overall Width | 80mm |
| Overall Depth | 30mm |
| Maximum Speed | 45rpm |
| Power Rating | 25 W |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.