| Power Rating | 0.75 kW |
| Phase | 3 |
| Supply Voltage | 480 V |
| Current Rating | 2.6 A |
| For Use With | Induction Motor, PM Motor |
| Series | FR-E800 |
| Field Bus Communication Type | RS-485 |
| IP Rating | IP20 |
| Output Frequency | 50Hz |
| STO | Yes |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.