| Power Rating | 1.1 kW |
| Phase | 1 |
| Supply Voltage | 230 V |
| Series | CIMR |
| IP Rating | IP20 |
| Output Frequency | 400Hz |
| Overall Width | 108mm |
| Overall Depth | 79.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.