| Power Rating | 5.5 kW |
| Phase | 3 |
| Supply Voltage | 380 → 480 V ac |
| Current Rating | 14.3 A |
| For Use With | Wide Range of Drive Applications |
| Field Bus Communication Type | BACnet, Modbus, RS485 |
| IP Rating | IP20 |
| Output Frequency | 599Hz |
| STO | No |
| Drive Type | Vector Control |
| Filter Included | Yes |
| Control Panel | Yes |
| Overall Width | 148mm |
| Overall Depth | 197mm |
| Overall Length | 129mm |
| Interface | PTC |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.