| Phase | 1 |
| Current Rating | 4.9 A |
| Voltage Rating | 200 V ac |
| Power Rating | 200 W |
| Overall Length | 40mm |
| Overall Width | 110mm |
| Overall Depth | 140mm |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.