| Phase | 1, 3 |
| Control Function | PWM, Speed Controller |
| Supply Voltage | 200 <arrow/> 240 V |
| Current Rating | 350 mA, 700 mA |
| Voltage Rating | 240 V ac |
| Power Rating | 50 W |
| Overall Length | 120mm |
| Overall Width | 105mm |
| Overall Depth | 35mm |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.