| Phase | 2 |
| Current Rating | 3 A |
| Voltage Rating | 36 V dc |
| Overall Length | 56mm |
| Overall Width | 64mm |
| Overall Depth | 29mm |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.