| Phase | 1, 3 |
| Control Function | Encoder Feedback |
| Supply Voltage | 220 V |
| Current Rating | 3.8 A |
| Voltage Rating | 255 V |
| Power Rating | 400 W |
| Overall Length | 150mm |
| Overall Width | 55mm |
| Overall Depth | 146mm |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.