| Supply Voltage | 24 V |
| Current Rating | 1 A |
| Voltage Rating | 28.8 V |
| Power Rating | 0.024 kW |
| Overall Length | 300mm |
| Overall Width | 50mm |
| Overall Depth | 226mm |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.