| Phase | 1 |
| Supply Voltage | 200 - 240 V |
| Current Rating | 7.8 A |
| Voltage Rating | 240 V |
| Power Rating | 0.4 kW |
| Overall Length | 170mm |
| Overall Width | 55mm |
| Overall Depth | 170mm |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +45°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.