| Current Rating | 6 → 10 A |
| Motor Protection Component | Circuit Breaker |
| Series | XL2000 |
| Overall Length | 80mm |
| Overall Width | 45mm |
| Overall Depth | 73.5mm |
| Terminal Type | Screw |
| Control Voltage | 6 → 10 A |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.