| Power Rating | 4 kW |
| Motor Starter Type | DOL |
| Voltage Rating | 500 V ac |
| IP Rating | IP66 |
| Overall Length | 107mm |
| Enclosure | Yes |
| Overall Width | 230mm |
| Overall Depth | 131mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.