| Power Rating | 22 kW |
| Motor Starter Type | Soft Start |
| Voltage Rating | 400 V ac |
| Phase | 2 |
| Current Rating | 45 A |
| IP Rating | IP20 |
| Overall Length | 52.5mm |
| Overall Width | 178mm |
| Mounting Type | Snap-On |
| Overall Depth | 158mm |
| Standards Met | CE, cULus, DIN EN 50160 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.